Дома Видео Блесна аргентинскиот мајстор: Супер гол на Папу Гомез за Аталанта ?

Блесна аргентинскиот мајстор: Супер гол на Папу Гомез за Аталанта ?

Во модерниот фудбал поголем број добар дел од играчите одат да играат онаму каде што им даваат повеќе пари, но има и такви кои знаат да одбијат богатство, помеѓу овие вторите е Папу Гомез од Аталанта.

Гомез во септември имаше богата понуда од Саудиска Арабија, но сепак одлучи да остане и да ужива во клубот од Бергамо – и не погреши! Вечерва Гомез постигна фантастичен гол против дански Мјитиланд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Одговор од Неапол на шокантната изјава на Кабрини: Ако Песото беше во Наполи немаше да се фрли од зграда

Диего Марадона го напушти овој свет пред шест дена, но за него и понатаму се пишува и се о…