Дома Фудбал Останато „Билд“ открива: Тухел учи шпански и чека повик

„Билд“ открива: Тухел учи шпански и чека повик


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Реал Мадрид се уште верува во Карло Анчелоти, но вeќе во медиумите се погласно се пишува за негова смена. Во потесниот круг можни наследници ако замине е и Томас Тухел.

„Билд“ денеска објави дека Германецот веќе некое време учи шпански и се надева на работа во Ла Лига.

Мали се шансите тоа да биде Барселона, бидејќи Чави Ернандез ја има максималната доверба од Жоан Лапорта, но истото не може да се каже за Флорентино Перез и Карло Анчелоти.

Токму поразите од Барселона оваа сезона и негативата од девет поени пред „Ел Класико“ го натераа Перез да размислува за потенцијална промена на крајот од сезоната.

Тухел наводно е прв на листата на желби, но не е единствениот, бидејќи по него се Маурицио Покетино, Чаби Алонсо и Раул Гонзалес, тврди „Билд“.

Тухел е без работа од септември кога доби отказ од Челзи и оттогаш ја чека вистинската понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нагелсман и по отказот добива 700.000 евра месечно од Баерн

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Баерн Минхе…