Дома Видео Бизарен пенал: Зема „километарски“ залет за – ништо!

Бизарен пенал: Зема „километарски“ залет за – ништо!

Во последно време често се појавуваат играчи со необични начини на изведување на пенали.

Гонзало Корнел прилично се посрамоти на натпреварот од аргентинскиот куп помеѓу Алтанта и Вила Сан Карлос. Откако немаше победник се пристапи кон изведувањето на непанли, а таму Корнела беше „ѕвездата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…