Дома Фудбал Останато Бешикташ го демантира Вардар: Нема договорена соработка помеѓу двата клуба

Бешикташ го демантира Вардар: Нема договорена соработка помеѓу двата клуба

Пред неколку дена на социјалните мрежи на Вардар се појави вест дека е договорена соработка помеѓу македонскиот и турскиот клуб, но се покажа дека во тоа нема вистина.

Турскиот гигант преку соопштение ја демантираше таа информација.

„Веста што се појави во македонските медиуми за соработка помеѓу нас и Вардар не е вистина. Сакаме да им посочиме на нашите фанови да не веруваат во информации кои не се објавени од нашиот клуб“.

Останува нејасно зошто тогаш Вардар објави дека е договорена соработка, нешто во меѓувреме можеби се случило или пак двете страни не се разбреле во целост.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …