Дома Топ вести Белингам руши рекорди: Го остави зад себе и Роналдо

Белингам руши рекорди: Го остави зад себе и Роналдо

Џуд Белингам игра неверојатно од почетокот на сезоната, а во последниот натпревар на кој Реал славеше против Кадиз со 0:3 постигна гол и запиша асистенција.

Каков почеток има Белингам најдобро зборува податокот на новинарот Алекс Мартин кој објави дека англискиот репрезентативец веќе го надминал најдобриот старт во историјата на Реал Мадрид во одиграните први 15 официјални натпревар.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во овој период Белингам постигна 14 голови, надминувајќи ги 13-те гола на Кристијано Роналдо, Алфредо Ди Стефано и Приден Санчез.

Белингам со 14 гола е најдобар стрелец на екипата во сите натпреварувања, двојно повеќе од Родриго кој е зад него. Со 11 голови исто така е најдобнар стрелец во Ла Лига пред Антоан Гризман од Атлетико, Французинот постигна девет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…