Дома Топ вести Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Барселона се вклучи во трката за ѕвездата на Јувентус и француската репрезентација, Адриен Рабио, пренесуваат италијанските медиуми.

Рабио влезе во последната година од договорот и нема најави за продолжување на соработката, па на лето ќе замине како слободен агент.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Рабио минатото лето потпиша договор само на една година, а сега е спремен да ја промени средината.

Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска, а Чави верува дека Французинот идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…