Дома Топ вести Барселона тргнува по Леао

Барселона тргнува по Леао

Барселона е сериозно заинтересиран за ѕвездата на Милан, Рафаел Леао, пренесува каталонски „Спорт“.

Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Португалецот пред неколку месеци стави потпис на нов договор, но Барселона и покрај лошата финансиска ситуација не се откажува.

Каталонците планираат на лето да заработат 200 милиони евра од продажба на играчи, па се спремни да испратат понуда од 100 милиони евра за Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…