Дома Топ вести Барса најде идеална замена за Меси

Барса најде идеална замена за Меси


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Во редовите на Барселона ова лето се спремна веројатно најголемата рекоснтрукција на играчкиот кадар.

Се погласни се шпекулациите дека Меси е незадоволен од актуелната ситуација и може да го напушти „Камп Ноу“, а за неговиот потпис силен интерес покажуваат Интер, ПСЖ и Манчестер Сити.

Исто така, „Мундо Депортиво“ известува дека Барселона веќе ја разгледува опцијата доколку Меси си замине ова лето. Во тој случај, тие ќе треба да најдат замена за него, а веќе на мета имаат неколку фудбалери.

Наводно, прва желба е Садио Мане од Ливерпул кого Куман одлично го познава од времето кога заедно работеа во Саутемптон.

Каталонски „Спорт“ пренесува дека Ливерпул за слободата на Мане бара 120 милиони евра, сума која Барселона е спремна да ја плати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан благодарение на Пулишиќ ја носи идната ѕвезда на светскиот фудбал

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Италијанскиот гигант …