Дома Топ вести Балотели „отпиша“ два клуба и откри каде би сакал да игра!

Балотели „отпиша“ два клуба и откри каде би сакал да игра!

baloteli

Марио Балотели за италијанските медиумите во Франција откри за кои два клуба повеќе никогаш не би настапувал.

Интересно, Италијанецот ги „отпиша“ градските ривали Милан и Интер. Балотели во овој момент настапува за Ница, но наскоро би можел да го промени клубот.

„Во ниту еден момент не размислував да преминам во Интер. Кога во прашање е Милан, нив не ги следам, не би сакал да се вратам таму. Јувентус? Нивниот менталитет ми се допаѓа. Всушност требаше да преминам во Јувентс пред да го облечам дресот на Милан.

Потоа Балотели зборуваше за тоа дали би сакал заигра за Рома или Наполи.

„Рома е добар тим, а за Наполи… Секако дека сакам! Имаат три кое функционира фантастично и мислам дека не би било потребно многу време за да се прилагодам. Им посакувам да го освојат Скудетото“, изјави Балотели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мбапе му дал ветување на Реал Мадрид

Во Реал Мадрид се убедени дека наредното лето ќе им се приклучи еден од најдобрите фудбале…