Дома Топ вести Баерн Минхен повторно се засилува од големиот ривал

Баерн Минхен повторно се засилува од големиот ривал

Швајцарскиот репрезентативец Денис Закарија е еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а „Билд“ пренесува дека е најблиску до трансфер во Баерн Минхен.

Играчот за врска на Борусија Мехенгладбах ги прекина преговорите за нов договор и на лето ќе биде слободен агент.

Станува збор за 24- годишен фудбалер од средниот ред кој импресионира минатата сезона со настапите во Бундеслигата, па токму поради тоа е голема желба на многу европски гиганти.

Швајцарецот е на радарот на Јувентус, Барселона, Баерн Минхен и Ливерпул, но Баварците наводно се во пол-позиција.

Со ова Баерн ќе продолжи да се засилува од најголемите ривали во Бундеслигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…