Дома Топ вести Баерн и Јувентус спремаат спектакуларна трампа

Баерн и Јувентус спремаат спектакуларна трампа


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде Душан Влаховиќ, пренесуваат германските медиуми.

Српскиот напаѓач не се снаоѓа баш најдобро во Јувентус и после лошата сезона е спремен да ја промени средината.

Јувентус исто така е спремен да слушне понуди бидејќи е во финансиски проблеми после казната и неиграњето во Лигата на шампиони.

Баварците се спремни да му понудат трампа на Јувентус, така што во Торино ќе го испратат Садио Мане плус пари за Влаховиќ.

Мане не се снајде во Минхен, Јувентус е заинтересиран за Сенегалецот, па се очекува наскоро да започнат преговорите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…