Дома Луд Спорт Ашковски настрада како Матераци од Зидан🎥

Ашковски настрада како Матераци од Зидан🎥

Македонскиот репрезентативец Стефан Ашковски заедно со својот Сепси славеше против Универзитатеа Крајова со вкупни 3-1 и ќе игра во финалето на Купот.

Натпреварот го одбележа неспортски потег од противничкиот фудбалер Банку, кој пред крајот на мечот го удри Ашковски.

Во 86-та минута Банку најпрвин го удри Ашковски со глава, а потоа намерно со топка го удри во глава додека лежеше на земја.

Играчот доби црвен картон, а сцената многу потсети на дуелот помеѓу Зидан и Матераци од финалето на СП во 2006 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидеј…