Дома Фудбал Лига на шампиони Артур вечерва бил избркан од „Камп Ноу“

Артур вечерва бил избркан од „Камп Ноу“

Aртур Мело вечерва не можел да влезе да го гледа натпреварот на Барселона против Наполи.

Бразилецот пред неколку дена одби да се врати од родната земја затоа што на него клубот не смета откако беше потврдена со Јувентус во која Пјаниќ доаѓа во Каталонија.

Меѓутоа Артур вчера се врати во Барселона. Вечерва тој се обидел да биде на трибините за да го гледа натпреварот, но влезот му бил забранет и тој бил избркан од стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…