Дома Фудбал Англија Артета: Најдобрите играчи во светот сакаат да играат за Арсенал

Артета: Најдобрите играчи во светот сакаат да играат за Арсенал

Meнаџерот на Арсенал, Микел Артета во интервјуто за „Скај Спорт“ доби прашање поврзано за доаѓањето на Душан Влаховиќ од Фиорентина.

Стратегот на Арсенал не даде конкретен одговор, но потенцираше дека најдобрите играчи во светот сакаат да играат за Арсенал.

„Се извинувам што ќе ве разочарам, но не можам да зборувам за гласините за засилувањата. Она што можам да го кажам е дека историски гледано секогаш Арсенал се поврзува со најдобрите играчи. Тоа не е случајно, најдобрите сакаат кај нас и ние го сакаме најдоброто“.

„Често пати се среќавам со ситуации во кои играчите при некоја средба ми кажуваат дека сакаат да играат за Арсенал. Добро е што е така и понатаму, тоа е нашата моќ која не прави еден од најголемите клубови во светот“, порача Шпанецот.

Душан Влаховиќ во последниот период често се поврзува со Арсенал, но во игра се и други големи европски клубови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…