Дома Фудбал Англија Арсенал се искачи на врвот на табелата

Арсенал се искачи на врвот на табелата

Тимот на Арсенал рутнски го совлада Лутон со 2:0 и привремено се искачи на врвот на Премиер лигата.

Мартин Одегард во 24.минута го доведе Арсенал во водство, а потоа „топџиите“ цело време го контролираа мечот и беа подобар противник. Пред крајот на полувремето Хишиока си постигна автогол и тоа се покажа како конечен резултат.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Арсенал има 68 бода, еден повеќе од Ливерпул кој својот меч од 31-то коло против Шефилд јунајтед ќе го игра утре вечер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…