Дома Фудбал Останато Арсенал е подготвен на се само да се ослободи од Озил

Арсенал е подготвен на се само да се ослободи од Озил

0

Месут Озил оваа сезона речиси и не игра во дресот на Арсенал, а речиси е сигурно дека во јануари ќе го напушти клубот.

Најмногу за неговите услуги се интересира Фенербахче, чија управа овој фудбалер со задоволство би го видела во својот клуб. Проблем се разбира претставува големата плата која Озил ја има во Арсенал, а таа изнесува околу 20 милиони евра по сезона.

Договорот на овој играч трае уште нешто повеќе од година дена, но во Арсенал се подготвени да платат некои делови од неговата плата само да си замине на позајмица. Се уште се чека одлуката на Озил, но неговото заминување е се поверојатно, а особено затоа што минутажата оваа сезона е речиси па никаква.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Венгер откри дека го одбил Реал Мадрид: Жрвував освојување на трофеи поради лојалност!

Легендарниот француски тренер, Арсен Венгер откри дека го одбил Реал Мадрид поради љубовта…