Дома Луд Спорт Аргентинци и Мексиканци се пресметаа на трибините🎥

Аргентинци и Мексиканци се пресметаа на трибините🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Аргентина и Мексико одиграа одличен меч кој го добија „гаучосите“ со 2:0, а возбудливо беше и на трибините.

Возбудата се пренесе на трибините каде дојде до тепачка помеѓу навивачите.

Според пишувањата на странските медиуми, најлошо поминал навивач на Аргентина кој стадионот го напуштил со лекарска екипа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Болна реакција на водителката кога дозна дека голманот на Малатијаспор е пронајден мртов🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Турскиот голман на М…