Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Аргентина доби дискутабилен пенал, Меси промаши🎥

Аргентина доби дискутабилен пенал, Меси промаши🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Полска и Аргентина играат возбудлив натпревар кој одлучува за пласман во осминафиналето на Мундијалот.

Аргентина е пред императив победа, па од стартот почна фуриозно кон голот на Полска, но не успеа да постигне гол во првото полувреме.

Во 40-та минута судијата после ВАР проверка досуди дискутабилен пенал за Аргентина, но Меси не успеа да го совлада одличниот Шчешни од белата точка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…