Дома Фудбал Анчелоти: Роналдо донесе исправна одлука со трансферот во Ал Наср

Анчелоти: Роналдо донесе исправна одлука со трансферот во Ал Наср


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Tренерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо го коментираше трансферот на Кристијано Роналдо во Ал Наср.

Славниот Португалец пред почетокот на Светското првенство го раскина договорот со Манчестер Јунајтед и потпиша договор со Ал Наср од Саудиска Арабија.

Роналдо во меѓувреме ја посети екипата на Реал Мадрид во Ријад каде што се припремаат за финалето во Суперкупот на Шпанија против Барселона.

Роналдо ја искористи таа прилика да го посети тренингот на својот поранешен клуб, а тренерот Анчелоти смета дека сега Роналдо повторно е среќен.

„Го видов Кристијано многу мотивиран и среќен. Мислам дека донесе исправна одлука со трансферот во Ал Наср“, изјави Анчелоти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…