Дома Македонски спорт Мак баскет Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Како и што беше најавувано претходно, на денешното собрание во хотелот „Александар Палас“ Перо Антиќ беше избран за старо-нов претседател на „куќата на кошарката“.

Антиќ до победата дојде лесно без противкандидат и доби 40 гласови „за“ и еден против. Присутни беа 41 од 45 делегати.

На функцијата претседател, Антиќ дојде во 2019 година кога го наследи Петар Наумоски, а и тогаш исто така немаше противкандидати.

Во неговиот период на чело на федерацијата сменети беа четири селектори, Јорданчо Давитков, Александар Тодоров, Драган Бајиќ, а сега селекцијата ја води Александар Јончевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Хаверц пред трансфер во Реал Мадрид

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Германскиот репрезе…