Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Англија со гол во 90-та до ново финале🎥

Англија со гол во 90-та до ново финале🎥

Репрезентацијата на Англија е вториот финалист на ЕП, откако ја победи Холандија со 2:1.

Холандија одлично го отвори мечот и дојде до водство уште во 7-та минута со фантастичниот гол на Чави Симонс.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неколку минути подоцна судијата покажа на белата точка после стартот на Думфрис над Хари Кејн, кој беше сигурен реализатор за 1:1.

Темппто на игра падна во вториот дел, Англија имаше иницијатива, меѓутоа немаше големи шанси, па кога сите очекуваа продолженија Англија дојде до водство.

Херој за Англичаните е Оли Воткинс кој постигна гол во 91-та минута за победа и второ последователно финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…