Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Англија со гол во 90-та до ново финале🎥

Англија со гол во 90-та до ново финале🎥

Репрезентацијата на Англија е вториот финалист на ЕП, откако ја победи Холандија со 2:1.

Холандија одлично го отвори мечот и дојде до водство уште во 7-та минута со фантастичниот гол на Чави Симонс.

Кој тепа, Ливерпул или Челзи!? ↓↓↓

Неколку минути подоцна судијата покажа на белата точка после стартот на Думфрис над Хари Кејн, кој беше сигурен реализатор за 1:1.

Темппто на игра падна во вториот дел, Англија имаше иницијатива, меѓутоа немаше големи шанси, па кога сите очекуваа продолженија Англија дојде до водство.

Херој за Англичаните е Оли Воткинс кој постигна гол во 91-та минута за победа и второ последователно финале.