Дома Фудбал Останато Американците го освоија Голд Купот 🎥

Американците го освоија Голд Купот 🎥

Фудбалската репрезентација на САД е победник на Голд Купот, откако во финалето го победија најголемиот ривал Мексико со 1:0 после продолжение.

Основните 90 минути завршија без победни и без постигнат гол па се играа продолженија. Во 117. минута Мајлс Робинсон постигна победнички гол за Американците.

Така американските фудбалери станаа шампиони на Северна и Централна Америка и Карибите (КОНКАКАФ) по седми пат во 11 -то финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред импер…