Дома Топ вести Ал-Итихад спреми 200 милиони за Салах

Ал-Итихад спреми 200 милиони за Салах

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а на лето Ал Итихад спрема нова офанзива за неговиот потпис.

Клубот од „Енфилд“ веќе почнува да размислува за негов наследник, бидејќи на крајот на сезоната Ливерпул ќе биде спремен да го продаде Египќанецот.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со заминувањето на Клоп клубот ќе сака да направи и промени во тимот, па верува дека е идеален момент за продажба на Салах.

Ал Итихад е спремен да понуди 200 милиони евра за неговиот потпис, а самиот Салах е спремен да се пресели во Саудиска Арабија.

Саудијците му нудат на 31-годишниот Египќанец да биде еден од најплатените фудбалери во светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каталонците најавуваат: Можен голем пресврт во Барселона!

Шпанските медиуми утрово пренесуваат за можен пресврт во ситуацијата со клупата на Барсело…