Дома Македонски спорт Мак фудбал Александар Таневски повеќе не е тренер на Македонија Ѓорче Петров

Александар Таневски повеќе не е тренер на Македонија Ѓорче Петров

Maкедонија Ѓорче Петров беше поразена од Брегалница (4:1), а по тој пораз цената ја плати Александар Таневски.

„Лавовите“ се во криза и неколку натпревари не знаат за победа, па како резултат на тоа дојде и отказот на првиот стратег.

Последната победа за Таневски на кормилото беше на 28. август на домашен терен против Борец. Иако екипата на Македонија Ѓорче Петров добро ја започна сезоната после споемнатата криза се наоѓа на 9-тата позиција на табелата со 10 бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Супер дерби на Чаир, многу шанси, два гола и мајсторија на Фреди Алварез! 🎥

Денес се играат натпревари од 17. Коло во првата македонска лига, а најголемо внимание при…