Дома Видео Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Јувентус се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија откако вчера со голот на Бремер „старата дама“ славеше победа со 1:0.

  Натпреварот беше полн со неизвеност, а доказ за тоа е реакцијата на тренерот Масимилијано Алегри во завршницата од натпреварот. Стратегот на Јувентус буквално збесна по еден потег на Ди Марија во самиот финиш.

  Во тек беше 94. минута кога Аргентинецот лошо го проигра Кин и лесно ја „продаде“ топката и така го налути Алегри.

  Коментари
  Прочитајте поврзани статии
  Load More In Видео

  Проверете

  Инзаги: Во време на ВАР срамота да се изгуби дерби на ваков начин

  Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Слично како и во „Ел Класико…