Дома Трансфер зона Алаба не е задоволен од понудата на Реал, преговара со други клубови

Алаба не е задоволен од понудата на Реал, преговара со други клубови

Играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба се уште не одлучил во кој клуб ќе ја продолжи кариерата.

28-годишниот Австриец објави дека на крајот на сезоната ќе си замине од „Алијанц Арена“ како слободен агент, а како фаворит за неговиот потпис важеше Реал Мадрид.

Меѓутоа германскиот весник „Билд“ пренесува дека Алаба не е задоволен од понудата на „кралевите“.

Весникот тврди дека сега Алаба започнал преговори со ПСЖ и е спремен да ги слушне понудите и од англиските гиганти кои се заинтересирани за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Европските гиганти ја започнаа трката за новиот „бисер“ на Салцбург

Салзбург после Ерлинг Халанд изгледа има ново голгетерско чудо. Австрискиот шампион има но…