Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Ако Милинковиќ Савиќ постигнеше еврогол ВАР ќе мораше да интервенира! (видео)

Ако Милинковиќ Савиќ постигнеше еврогол ВАР ќе мораше да интервенира! (видео)

3

Репрезентацијата на Србија во овој момент го игра натпреварот против Костарика на светското првенство во Русија.

По првите 45 минути не видовме погодоци, а најубав потег на натпреварот сигурно беа „ножичките“ на Милинковиќ Савиќ. Интересно што во оваа ситуација беше досудена недозволена позиција, а Савиќ не беше најблиску до голманот Навас, па јасно дека доколку ова беше погодок ВАР ќе мораше да интервенира.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Модриќ скромен после прогласувањето за најдобар играч на Мундијалот

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ беше прогласен за најдобар играч на Мундијалот во ко…