Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Ако Милинковиќ Савиќ постигнеше еврогол ВАР ќе мораше да интервенира! (видео)

Ако Милинковиќ Савиќ постигнеше еврогол ВАР ќе мораше да интервенира! (видео)

3

Репрезентацијата на Србија во овој момент го игра натпреварот против Костарика на светското првенство во Русија.

По првите 45 минути не видовме погодоци, а најубав потег на натпреварот сигурно беа „ножичките“ на Милинковиќ Савиќ. Интересно што во оваа ситуација беше досудена недозволена позиција, а Савиќ не беше најблиску до голманот Навас, па јасно дека доколку ова беше погодок ВАР ќе мораше да интервенира.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ФОТО: „Aдидас“ дизајнираше нови копачки за Меси, ќе ги промовира во дербито

Следи репрезентативната пауза, а Лионел Меси повторно ќе има мал одмор со оглед на тоа што…