Дома Фудбал Азар пред претстауввањето во Реал посети и фризер (ВИДЕО)

Азар пред претстауввањето во Реал посети и фризер (ВИДЕО)

0

Белгискиот фудбалер Еден Азар утре и официјално ќе биде претставен како нов играч на Реал Мадрид.

Азар после седум сезони одлучи дека е време да го напушти Челзи и да го оствари својот сон, Белгиецот потпиша за Реал.

Вчера Реал Мадрид објави дека денес од 19:00 часот ќе биде претставувањето на Азар. Пред претставувањето Азар посети и фризер.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…