Дома Фудбал Лига на шампиони ПОЛУВРЕМЕ: Реал има предност, Рибери му одговори на Сарабија

ПОЛУВРЕМЕ: Реал има предност, Рибери му одговори на Сарабија

Многу возбудувања видовме во првото полувреме на првите четвртфинални натпревари од Лигата на шампиони.

Реал Мадрид има предност во Торино со голот на Кристиано Роналдо уште во 3-та минута. Португалецот најдобро се снајде во шеснаесетникот по центаршутот на Иско.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Во 20-та минута Игуаин имаше голема шанса да го израмни резултатот , но Навас го одбрани неговиот удар.

Возбудливо е и во Шпанија каде резултатот помеѓу Севиља и Баерн е 1:1. Најпрво предност на домаќините им донесе Сарабија во 31-та минута.

Меѓутоа, само неколку минути подоцна Рибери донесе израмнување за Баварците, но голот официјално беше запишан како автогол на Навас.