Дома Фудбал Погледнете од каде стоперот на Англија ја извади топката по неверојатната грешка на Пикфорд

ГРЦИЈА ја победи Англија со 1:2 на „Вембли“ и на тој начин предизвика големо изненадување во третото коло од групата 2 од втората лига на Лигата на нации.

Вангелис Павлидис ги доведе Грците во водство во 49. минута, а во 83. минута неговиот гол беше поништен за 2:0. Четири минути подоцна Џуд Белингем израмни на 1:1, но во четвртата минута од судиското надополнување, Павлидис ја искористи конфузијата во англиската одбрана и и донесе победа на Грција.

Како е да се биде професионален Counter-Strike играч! ↓↓↓

Натпреварот сигурно ќе беше сосема поинаков доколку Грција поведеше во десеттата минута, кога имаше одлична можност. Голманот на Англија, Џордан Пикфорд истрча од голот за да пресече долго додавање на грчки фудбалер. Успеа во тоа, но потоа се збуни.

Не знаеше што да прави, случајно ја удри топката, а истата ја одзема Анастасиос Бакасетас. Грчкиот играч за врска веднаш шутна од 30 метри, обидувајќи се да погоди празна мрежа. Топката се одби на работ од шеснаесетникот, а нејзиниот лет го следеше стоперот Леви Колвил, кој со лизгачки старт, во воздух, брилијантно ја исфрли топката од гол-линијата. Видеото погледнете го ТУКА.