Дома Топ вести Oфицијално: Одреден датумот за старт на новата сезона во Ла Лига!

Oфицијално: Одреден датумот за старт на новата сезона во Ла Лига!

Претседателот на Ла Лига Хавиер Тебас ги одреди датумите за крајот на оваа сезона и почетокот на следната.

После прекинот поради пандемијата со коронавирусот Шпанците ќе се вратат на 11. јуни со натпреварите од Ла Лига и Ла Лига 2. Навивачите не можат да бидат на трибините.

Освен тоа Тебас потврди и дека новата сезона во Ла Лига ќе започне на 12. септември.

Барселона во овој момент е лидер во Шпанија со 58 бодови додека Реал Мадрид има 56. По враќањето на терените Реал го пречекува Еибар додека Барса ќе гостува кај Мајорка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Неверојатни бројки: Рамос е подобар од Фиго, Чави, Роналдињо и Зидан!

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е жива легенда, иако е стопер, сепак се однесува ка…