Дома Фудбал Италија Oд Италија се најавува сензација: Ибрахимовиќ станува тренер на Милан!?

Oд Италија се најавува сензација: Ибрахимовиќ станува тренер на Милан!?

Стефано Пиоли како што пренесуваат италијанските медиуми е на излезна врата од Милан, а веќе се најавуваат и имињата кои би можеле да го наследат.

Едно име на листата кандидати посебно изненадува и звучи сензационално. Наводно, легендарниот Златан Ибрахимовиќ е опција п привремено да го води тимот до пронаоѓање на долгорочно решение.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од претходно на големо се најавуваше враќањето на Ибрахимовиќ во Милан како дел од спортските функции, меѓутоа сега се појави нова опција.

Ибрахимовиќ накратко бил бил прв тренер, па потоа би преземал некоја од фуинцкиите. Од големо значење за иднината на Пиоли ќе биде следниот натпревар кој овој тим ќе го игра против Њукасл во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…