Дома Фудбал Англија Oдложен уште еден натпревар во Премиер лигата

Oдложен уште еден натпревар во Премиер лигата

Уште еден натпревар од 20. коло во Премиер лигата е одложен.

Дуелот Евертон – Њукасл нема да се одигра, исто така поради коронавирусот. Гостите се соочуваат со многу повредени и заразени фудбалери, па побараа Премиер лигата да го одоложи овој натпревар.

Овој натпревар требаше да се игра в четврток на 30. декември во 20:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…