Дома Фудбал Останато Moнтела шокираше со изборот за најдобар играч за врска во светот

Moнтела шокираше со изборот за најдобар играч за врска во светот

Италијанецот Винченцо Монтела веќе некое време е селектор на Турција со која има одлични резултати и наредната година ќе ја води оваа репрезентација на Европското првенство.

Монтела секако дека посакува неговите фудбалери во најдобра форма да го чекаат собриот на најдобрите репрезентации во Европа. Една од главните ѕвезди на Турција на овој шампионат се очекува да биде Хакан Чалханоглу.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сега Монтела даде изјава со која зачуди многумина. Имено, тој без дилеми го истакна Чалханоглу како најдобар играч во светот во средниот ред.

„Чалханоглу е најдобриот во средниот ред во светот, во Италија нема конкуренција“, порача Монтела.

Во актуелната сезона Чалханоглу постигна седум голови на 17 натпревари за Интер во сите натпреварувања.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…