Дома Фудбал Италија Mихајловиќ пред дуелот со Наполи стравува од еден играч: Ќе пуштам некој да го „среди“ во хотелот

Mихајловиќ пред дуелот со Наполи стравува од еден играч: Ќе пуштам некој да го „среди“ во хотелот

Синиша Михајловиќ е познат како тренер без „влакна на јазикот“, воа Италија ужива авторитет уште од играчките денови.

Српскиот стратег неодамна ја победи леукемијата и сега може да се фокусира Болоња со која му оди одлично. Болоња утре ќе игра на својот стадион против Наполи, а пред овој натпревар Михајловиќ најмногу стравува од Инсиње.

„Ќе гледам да испратам некој во хотелот да го „среди“ Инсиње и така да не игра“, изјави Михајловиќ па продолжи.

„Што сакате да мислам? Одлично игра еден на еден, ќе го пуштиме на него Мбаје кој е лош дечко“, се пошегува српскиот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти веројатно остатоткот од сезоната поради повреда на колен…