Дома Македонски спорт Mилевски утре го објавува списокот за натпреварите со Украина и Ерменија

Mилевски утре го објавува списокот за натпреварите со Украина и Ерменија

Maкедонија во претстојниот репрезентативен циклус ја очекуваат два натпревари од кој еден ќе биде пријателски, а утре ќе биде објавен списокот на повикани фудбалери за овие натпревари.

Прво, 14. октомври во Прага ќе играме против Украина во рамките од квалификациите за Европското првенство, а три дена подоцна ќе се соочиме со Ерменија во пријателска средба.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Натпреварот против Ерменија поради реконструкцијата на тревникот на Националната арена ќе се игра во Струмица.

Од Фудбалската федерација информираа и дека исто така утре списокот на повикани фудбалери ќе го објави и селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Драган Канатларовски. Младинците во квалификациите на 10. октомври ги чека натпревар против Молдавија на гостински терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…