Дома Македонски спорт Eлмас го поздрави успехот на Георгиевски: Од Бутел до Токио и шампион ќе си се вратиш дома!

Eлмас го поздрави успехот на Георгиевски: Од Бутел до Токио и шампион ќе си се вратиш дома!

Eлиф Елмас го поздрави успехот на Дејан Георгиевски кој од 14:45 часот ќе се бори за златен медал на Олимписките игри во Токио.

Македонскиот „дијамант“ објави фотографија од Георгиевски и порача „Од Бутел до Токио и шампион ќе си се вратиш дома“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Ново издание на бизнис трката Ново издание на бизнис трката Business Run 2021

На 25 септември во Скопје ќе се одржи Business Run 2021, штафетна трка за тимови од македо…