Дома Македонски спорт Eлмас ги споредуваше соиграчите со колачи, а ужива да јаде пица и суши

Eлмас ги споредуваше соиграчите со колачи, а ужива да јаде пица и суши

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас гостуваше во студиото на „ДАЗН“ во емисијата „Култура“ каде што зборуваше на забавни теми, а ги споредуваше и своите соиграчи со колачи.

Најчесто влегува од клупата за резерви, но и така Елмас има важна улога сезонава во Наполи и е трет стрелец зад Осимен и Кварцхелија.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Квара? Тој е – еклер! Ди Лоренцо е – баклава! Лоботка – „баба“ (рум колач). Ким? За него не би можел да најдам десерт. Можеби чоколаден прелив затоа што сите го сакаат“, низ смеа изјави Елмас.

Откри и дека во детството бил голем фан на Рома и обожавал да го гледа Тоти.

„Мојот ден како дете? Правев се и сешто. Наутро училиште, потоа тренинг, курс по англиски, кик-бокс, пливање…Во осум навечер пишував домашна по англиски. Не запирав преку цел ден. Татко ми скоро и да не гледаше фудбал, цел ден беше во слаткарницата „Мандарина“ за која јас и денес не знам како е добиено името. Му помагав околу таа работа, жртвував дел од своето слободно време. Како дете навивав за Рома, најмногу поради Тоти, тој беше феномен и причината што ја гледав Рома“, откри Елиф.

Ги спореди Неапол и Скопје, пицата е сушито му се омилените во градот каде што сега живее.

„Спомен од Неапол? Тесни улици…Во првото доаѓање дојдов да јадаме пица. Поразлично е од Македонија. Неапол е навистина убав, има море, има многу работи, поголем е од Скопје. Мојот град. Омилено јадење ми е пица. Многу јадам, Нема да верувате колку ако ме видите. Суши? Можам даи зедам 70 крцкави парчиња“, истакна македонскиот фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Лукаку пак промашуваше, Белгија овој пат победи🎥

Репрезентацијата на Белгија ја надигра и победи Романија со 2:0, па не очекува драматична …