Дома Останати Ракомет Cкандал во Франција: Поранешен репрезентативец обвинет за детска пopнoгpaфијa!

Cкандал во Франција: Поранешен репрезентативец обвинет за детска пopнoгpaфијa!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Бруно Мартини, поранешниот француски репрезентативец, а сега прв човек на француската ракометна лига бил yапсен денес во полициска акција која траела повеќе од две години.

Осомничените помеѓу кои бил и Мартини биле следени од полицијата подолго време.

Мартини и останатите се обвинуваат за педо филија, искористување малолетници како и снимање на детска поpногpaфија.

Во полиција Мартини призна контактирал 13-годишно дете на социјалните мрежи и му испраќал екcплицитни фотографи и го барал истото него.

Освен тоа му понудил на момчето да испрати такси по него и да го донесе во неговиот дом, но момчето се откажало од таа намера.

Мартини ги призна обвинувањата, но истакна дека сметал дека тинејџерот има повеќе од 15 години според фотографиите кои ги погледнал.

Според законите во Франција му се заканува затворска казна од пет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Гидсел МВП: Избран идеалниот тим на Светското првенство 📸

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Данска ја совлада Франција со 34-29 во финал…