Дома Трансфер зона Aрсенал во текот на летото имал обид да доведе играч на Реал

Aрсенал во текот на летото имал обид да доведе играч на Реал

Арсенал во текот на летото направи неколку интересни трансфери.

Тимот од Лондон го сруши клупскиот рекорд со доведувањето на Николас Пепе од Лил за 80 милиони евра, а шпанските медиуми тврдат дека Арсенал имал обид да за интересен трансфер од Мадрид.

Се обидел Емери да го доведе Иско од Реал Мадрид. На Иско му биле понудени 40 милиони фунти за 27 годишниот офанзивец.

Иско минатата сезона имаше проблеми со повредите, а проблемите продолжија оваа сезона бидејќи собра само три настапи.

Иако тренерот на Реал Зидан најави дека ќе смета на Иско, проблемите со повреда кои продолжија и оваа сезона можат да бидат причина да го продаде.

Иско претходно се поврзуваше со Манчестер Сити и Милан.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед и Сити водат битка за албански репрезентативец

Двата клува од Манчестер на лето ќе се борат на трансфер пазарот за потписот на дефанзивец…