Дома Македонски спорт Бугарија преку Десподов поведе во Скопје

Бугарија преку Десподов поведе во Скопје

Иако во првото полувреме Бугарија не беше опасна, сепак на стартот од вториот дел постигна гол со кој стигна до водство.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Капитенот на Бугарија, Кирил Десподов по една контра излезе сам пред голот на Димитриевски и реализираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…