Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фуриозен старт на Германија, Виртц и Мусијала поставија рекорд🎥

Фуриозен старт на Германија, Виртц и Мусијала поставија рекорд🎥

Домаќинот Германија на фантастичен начин го отвори Европското првенство и после првото полувреме има водство од 3:0 против Шкотска.

Германија од самиот старт покажа дека е фаворит и дојде до водство уште во 10-та минута со голот на Флоријан Виртц.

Само Португалија е сигурна, Белгија се тресе! ↓↓↓

Само неколку минути подоцна Мусијала зголеми на 2:0. Со тоа двајцата 21-годишни фудбалери поставија рекорд. Германија стана првата репрезентација во историјата која имала двајца различни стрелци на еден меч на Европско кои имаат 21 година или помалку.

Пред самиот крај на полувремето судијата Турмап досуди пенал, а сигурен од белата точка беше Хаверц за 3:0.