Дома Фудбал Италија Сари го промени Јувентус, акцијата пред голот на Игуаин е доказ за тоа (ВИДЕО)

Сари го промени Јувентус, акцијата пред голот на Игуаин е доказ за тоа (ВИДЕО)

Вчера Јувентус го совлада Интер во дербито на колото во Серија А.

Јувентус славеше со 1:2. До водство тимот од Торино стигна преку Дибала уште во четвртата минута, потоа Лаутаро Мартинез изедначи од пенал. Трите бода ги обезбеди Гонзало Игуаин со гол на десетина минута пред крајот.

При тој постигнат гол можеби најдобро се забележуваат промените кои во Јувентус ги донесе Маурицио Сари. Пред Аргентинецот да ја смести топката во мрежата фудбалерите на Јувентус имаа 24 паса без играчите на Интер да ја допрат топката.