Дома Фудбал Лига на шампиони ЛШ: Ливерпул го „растура“ Марибор, Наполи немоќен во Англија, изедначено во Мадрид (Видео)

champions league

Полувреме од натпреварите во третото коло од Лигата на шампионите.

Екипата на Ливерпул е тимот кој ја има најубедливата предност после првите 45 минути. Избраниците на Јирген Клоп имаат убедлива предност од 0:4. Стрелци на „црвените“ на полувремето беа Фирмино, Кутињо, Салах.

Манчестер Сити против Наполи исто така има одлична предност од 2:0. Иако се очекуваше Италијанците да направат нешто повеќе, барем до овој момент домаќините се тие кои го контролираат натпреварот.

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Тотенхем резултатот е нерешен, Варан си постигна автогол, а нешто подоцнаи зедначи Роналдо со удар од белата точка

На останатите натпревари: Монако Бешикташ 1:1, Лајпциг – Порто 3:2, Спартак Москва – Севиља 1:1, Фејенорд – Шахтјор 1:1, Апоел – Дортмунд 0:0.