Дома Фудбал Италија Влаховиќ со хет-трик ја потопи Специја, едно полувреме за Пандев 🎥

Влаховиќ со хет-трик ја потопи Специја, едно полувреме за Пандев 🎥

Фиорентина им се врати на победите благодарение на фантастичниот Душан Влаховиќ.

Влаховиќ денес покажа дека не за „џабе“ е мета на големите клубови и запиша хет-трик против Специја. Во 44. минута ја доведе Фиорентина во водство, а потоа во второто полувреме постигна уште два гола за конечни 3:0.

Само Португалија е сигурна, Белгија се тресе! ↓↓↓

Тимот на Горан Пандев, Џенова иако создаде 19 шанси кон голот на Венеција, натпреварот заврши 0:0. Пандев го одигра првото полувреме.

Во третиот натпревар кој се играше во терминот од 15:00 часот Сасуоло беше поразен од Емполи со 1:2.