Дома Фудбал Англија Видео: Манчестер Сити им се врати на победите!

Манчестер Сити им се врати на победите и без поголеми проблеми славеше на гостувањето кај Саутемптон.

После двата шокантни порази „граѓаните“ се разбудија и запишаа важна победа пред дербито со Ливерпул, кое може да биде одлучувачко за титулата.

Дербија во Мадрид и Минхен: Последна шанса за Тен Хаг? ↓↓↓

Сите погодоци беа постигнати во првото полувреме, првиот беше дело на Давид Силва, по што Хојбјерг израмни по една грешка на Зинченко.

Потоа Ворд си постигна автогол, а на неколку секунди пред да се замине на одмор Агуеро ги постави конечните 1:3.

Манчестер Сити со 7 бода негатива ќе го пречека Ливерпул на 3-ти јануари, во натпревар кој може да биде решавачки за титулата.