Дома Фудбал Останато Видео: Легендите на Ливерпул и Милан играа на „Енфилд“, Жерард и Пирло како во најдобрите денови!

Денес на „Енфилд“ беше одигран хуманитарен натпревар помеѓу легендите на двата европски гиганти Милан и Ливерпул.

На теренот истрчаа многу фудбалски ѕвезди од двата клуба, но и многу актери од легендарното финанале кое се одигра во Истанбул во 2005 година.

Битка на најтрофејните, Роналдо благодарен на Кошта! ↓↓↓

Натпреварот на „Енфилд“ заврши со победа на легендите на Ливерпул (3:2), а одлучувачкиот гол го постигна Стиви Жерард.

Ливерпул во првото полувреме стигна до водство преку голот на Фаулер, а во второто полувреме Џибрил Сисе зголеми на 2:0.

Потоа следуваше магија на Пирло од слободен удар и прекрасен гол на Панкаро. Пред самиот крај Жерард ја измеша одбраната на „росонерите“ како во најдобрите денови и му донесе победа на „црвените“.