Дома Фудбал Италија Атомско дерби со осум гола и без победник во Милано🎥

Атомско дерби со осум гола и без победник во Милано🎥

Интер и Јувентус одиграа спектакуларно дерби за кое долго ќе се зборува, видовме дури 8 гола, а бодовите ги поделија двете екипи.

Во првото полувреме беа постигнати историски пет гола, тоа никогаш претходно се нема случено на вакво дерби во Серија А. Интер прв дојде во водство преку Зиелински од пенал.

Луд викенд: "Ел Класико" во Шпанија и супер дербија во Англија и Италија! ↓↓↓

Јувентус израмни преку Влаховиќ во 19-та минута, а неколку минути подоцна направи комплетен пресврт. Михитарјан во 35.минута израмни на 2-2, а две минути подоцна Зиелински од пенал повторно обезбеди предност на Интер.

Думфрис на почетокот на вториот дел зголеми на 4:2 и тогаш се чинеше дека Интер ќе ги освои трите бода, Меѓутоа, Јилдиз со два гола за 12 минути израмни на 4:4