Дома Трансфер зона „Џокерот“ на Милан за 23 милиони евра може да заврши во Премиер лигата

„Џокерот“ на Милан за 23 милиони евра може да заврши во Премиер лигата

0

Патрик Кутроне е производ на младинската школа на Милан, а овој 21 годишник стана миленик на публиката на „Сан Сиро“.

Младиот напаѓач на Милан беше вистински „џокер“, а сега Милан е спремен да се откаже од него.

Наводно, Милан веќе преговара со Вулверхемптон кој би сакал да го види Кутроне во своите редови.

Милан за неговите услуги бара 23 милиони евра и ако им се верува на медиумите Вулвс се спремни да ја платат оваа сума.

За разлика од минатото лето, ова е нешто помирно во таборот на Вулверхемптон и досега доведени се само откупни два договори на Раул Хименез и Леанрдер Дедонкер.

Кутроне сигурно би бил одлично засилување за овој тим.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…