Дома Фудбал Англија Џани испровоцира црвен картон за најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал! ?

Џани испровоцира црвен картон за најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал! ?

Mакедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски во денешниот дуел против Арсенал испровоцира црвен картон за најскапиот играч во историјата на Арсенал, Николас Пепе.

По прегледувањето на ВАР снимката главниот судија на мечот процени дека со потегот кој го направи Пепе заслужи исклучување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…